عضویت     ورود 
منوي سايت
 صفحه اصلي :
 صفحه اول
 اخبار سایت
  دانلود
 درباره ی ما
 جستجو در مطالب
 ارتباط با ما

 سایر بخش ها :
 آمار بازديد ها
 گالری
 نظرسنجي
 منو اصلي :

13 : 01 : 15
تاریخ : 30/3/1392

آقا


موضوعات مطالب
بدون موضوع (عمومی)
اوقات فراغت، فرصت يا تهديد
روشهای جلب مشارکت والدین در امور مدارس و آموزش
وظيفه اوليا در فصل امتحانات بچه‌ها
در بررسی اختلالات مربوط به کودکان توجه به3 نکته مهم لاز
نقاشی کودکان را چگونه تفسیر كنیم؟
نقاشی کودکان را چگونه تفسیر كنیم؟
طرح درس جغرافی چهارم ابتدایی درس 8


تبلیغات


تبلیغات در سایت



لینکستان

خوش آمدید :

سلام

من آمنه كاظمي كادر رسمي آموزش و پرورش ،کارشناس تکنولوژی آموزشی

از دانشگاه علامه طباطبائی و  با 20سال

سابقه تدريس در مدارس دبیرستان و ابتدائی شهر تهران و مناطق محروم کشور 

با مطالب جديد و خواندني در مورد خانه و مدرسه

منتظرم باشيد

تبلیغات


دعا

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان



طرح درس جغرافی چهارم ابتدایی درس 8

طرح درس جغرافی چهارم ابتدایی درس 8

 

 

 

هدف كلی :

دانش آموزان با نواحی آب و هوایی ایران آشنا شوند.

 

اهداف جزئِی:

1- دانش آموزان با آب و هوای شمال کشور آشنا شوند.

2- دانش آموزان با آب و هوای جنوب کشور آشنا شوند

طرح درس جغرافی چهارم ابتدایی درس 8

 

 

 

هدف كلی :

دانش آموزان با نواحی آب و هوایی ایران آشنا شوند.

 

اهداف جزئِی:

1- دانش آموزان با آب و هوای شمال کشور آشنا شوند.

2- دانش آموزان با آب و هوای جنوب کشور آشنا شوند.

3- دانش آموزان با آب و هوای مناطق کوهستانی کشور آشنا شوند.

4- دانش آموزان با نقشه ی آب و هوای کشور آشنا شوند.

5- دانش آموزان با انواع آب و هوای کشور آشنا شوند.

6- دانش آموزان با ویژگی های انواع آب و هوای کشور آشنا شوند.

7- دانش آموزان با کوچ و عشایر آشنا شوند.

8- دانش آموزان با کلمات بارش و دما آشنا شوند.

اهداف رفتاری :

پس از پایان درس از دانش آموزان انتظار می رود بتوانند :

1- انواع آب و هوا را نام ببرند.

2- ویژگی های انواع آب و هوا را نام ببرند.

3- آب و هوا ها را با هم مقایسه کنند .

4- کوچ نشینی را تعریف کنند و شغل اصلی عشایر را نام ببرند.

5- ویژگی های آب و هوا را نام ببرند .

6- انواع آب و هوا را روی نقشه نشان دهند .

7- ییلاق و قشلاق را تعریف کنند.

روش تدریس :

پرسش و پاسخ – بحث گروهی – نمایشی(اسلاید) و .....

 

رسانه های آموزشی

ماژیک – تخته- کتاب – نقشه – اسلاید – رایانه و....

 

فعالیت های قبل از تدریس(3 دقیقه ):

سلام واحوال پرسی -  حضور و غیاب – توجه به حالات روحی و روانی دانش آموزان- آماده کردن جو کلاس برای شروع درس

 

تعیین رفتار ورودی:

1- دانش آموزان باید نقشه  آشنا باشند.

2- دانش آموزان باید با جهت های اصلی و فرعی  آشنا باشند.

3- دانش آموزان باید با مفهوم آب و هوا  آشنا باشند.

ارزشیابی تشخیصی (4 دقیقه ) :

1- نقشه چیست ؟

2- اب و هوا چیست ؟

3- جهت های اصلی و فرعی را نام ببرند.

4- چند شهر در جهات مختلف شهر نام ببرند.

5- در مورد نقشه ایران هر چه می دانند بگویند.

6- سوالاتی از درس قبل می پرسیم.

 

ایجاد انگیزه و آماده سازی(3 دقیقه ):

پرسیدن سوالاتی در مورد آب و هوا در آن روز و صحبت در مورد آب و هوای شهر های دیگر و مسافرت های دانش آموزان به مناطق دیگر کشور و نوع آب و هوای آن جا

ارائه ی درس(23 دقیقه):

1- اسلاید ها را نشان می دهیم ومی خواهیم  مقدار متوسط  بارش در این سه شهر را با هم مقایسه کنند ؟

2- بعد از مشورت در گروه از آن ها جواب می خواهیم .

3- جواب ها را بررسی می کنیم

4- دوباره با توجه به اسلاید ها از آن ها می خواهیم مقدار متوسط  دما در این سه شهر را با هم مقایسه کنند ؟

5- بعد از مشورت در گروه از آن ها جواب می خواهیم . جواب ها را بررسی می کنیم

6- نقشه را نشان می دهیم و انواع آب و هوا را روی نقشه نشان می دهیم .

7- با استفاده از اسلاید عکسی از ناحیه ی خزری نشان می دهیم و از ان ها می خواهیم که در مورد وبژگی های احتمالی آن نظر دهند

8- جواب ها را بررسی می کنیم و اسلاید بعد که درمورد ویژگی های این ناحیه است را نشان می دهیم و در مورد دو آب و هوای دیگر نیز همین کار را می

کنیم

9- ارزشیابی تکوینی را با استفاده از اسلاید هایی که هر کدام یک منطقه ی آب و هوایی رانشان می دهند انجام می دهیم و در ادامه می خواهیم سوالاتی را که در اسلاید بعد است را در گروه جواب دهند و بعد آن ها را می پرسیم و برای هر گروه نمره می گذاریم.

 

ارزشیابی پایانی(5دقیقه )

1- انواع آب و هوا را نام ببرید.

2- ویژگی های انواع آب و هوا را نام ببرید.

3- آب و هوا ها را با هم مقایسه کنید .

4- کوچ نشینی را تعریف کنید و شغل اصلی عشایر را نام ببرید.

5- ویژگی های آب و هوا را نام ببرید .

6- انواع آب و هوا را روی نقشه نشان دهید .

7- ییلاق و قشلاق را تعریف کنید.

8- در هر منطقه ی آب و هوایی یک شهر نام ببرید.

جمع بندی کلی(2 دقیقه ):

درس را با کمک دانش آموزان به صورت خلاصه جمع بندی می کنیم مثلا می پرسیم نتیجه درس را بگویید،و یا این که از درس را با نمایش مجدد اسلاید ها جمع بندی می کنیم.

تعیین تکلیف (3 دقیقه ):

کشیدن نقشه ی آب و هوایی ایران در دفتر نقشه و پرسیدن درس در جلسه ی آینده و هر گروه در مورد دریا ها و دریاچه های ایران تحقیق کنند و به کلاس ارئه دهند

وقت آزاد (2 دقیقه ) :

رفع اشکالات احتمالی دانش آموزان

 


ارسال شده بوسيله amy در مورخه : 21/7/1389 - 10:27:04
(نظرات کاربران | ادامه ی مطلب ... )


 
كاربران
 
عضویت در تالار گفتمان
نمایش تالار گفتمان
icon_community.gif  آمار سایت
tree-T.gifبازدید امروز : 27 نفر
tree-T.gifبازدید دیروز : 23 نفر
tree-T.gifبازدید کل : 65418 نفر
tree-T.gifتعداد مطالب : 31
tree-L.gifتعداد نظرات : 3

s


تقويم

 
اخبار سایت
هیچ خبری در این قسمت وجود ندارد !


 

صفحات

 نمایش صفحه ی 1 از 7 (5 نمایش در هر صفحه )
صفحه ی بعدی (2)[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... ]صفحه ی قبلی (1)

ارتباط

Contact Form